«Соціологія здоров’я та хвороби» як навчальна дисципліна є складовою частиною соціогуманітарної підготовки та спрямована на формування основ «соціологічної уяви» у майбутніх лікарів. Базується на класичній спадщині світової соціологічної думки (соціологічих поглядах О. Конта, К. Маркса, Е. Дюркгейма, М. Вебера, і т. д.) та на сучасних теоретичних підходах у соціології (структурний функціоналізм, символічний інтеракціонізм, соціальний біхевіоризм, феноменологічна соціологія, етнометодологія, неомарксизм, критична соціологія.) Дисципліна «Соціологія здоров’я та хвороби» закладає основи для інтерпритаціїї здоров’я та хвороби в контексті соціологічної теорії. Вивчає соціальні уявлення щодо здоров’я та хвороби, соціальні зв’язки та соціальні відносини, які впливають на здоров’я.
Предметом вивчення навчальної дисципліни є
вивчення соціальних форм, законів та закономірностей функціонування і розвитку суспільства, через взаємодію індивідів і їх груп, спільностей; дослідження медицини та охорони здоров’я як соціального інституту, вивчення соціальних уявлень щодо здоров’я та хвороби, соціальних зв’язків та соціальних відносин, які впливають на здоров’я. Для студентів 2 курсу спеціальності 222 «Медицина» (в тому числі для іноземних студентів) та студентів 2 курсу спеціальності 228 «Педіатрія»
Міждисциплінарні зв’язки:
«Соціологія здоров’я та хвороби» як навчальна дисципліна предметно інтегрується з дисциплінами «Соціологія та медична соціологія» ,«Філософія», «Безпека життєдіяльності.Основи біоетики та біобезпеки», «Політологія», «Логіка».
1.Мета та завдання навчальної дисципліни
1.1.Метою викладання навчальної дисципліни «Соціологія здоров’я та хвороби» є оволодіння студентами навичками соціологічного аналізу здоров’я та хвороби.
1.2.Основними завданнями вивчення дисципліни
«Соціологія здоров’я та хвороби» є
1.2.1 Забезпечення усвідомлення студентами значення соціальних підходів та індивідуально-особистісної орієнтації у професійній діяльності лікаря;
1.2.2 Формування у студентів основи системного бачення соціальної сконструйованості понять «здоров’я» та «хвороба».
1.2.3 Надання студентам необхідної теоретичної бази для формування холістичних підходів до людини, розуміння здоров’я як багатовимірного феномену, в контексті комплексного врахування різноманітних факторів, включаючи психосоматичні та соціокультурні чинники.
1.2.4 Ознайомлення студентів з можливостями використання основних методів соціологічних досліджень у сфері медицини та охорони здоров’я.

- Викладач: Нечушкіна Ольга
- Викладач: Нечушкіна Ольга