Логіка є наукою, що вивчає правила, форми та схеми міркувань людей. Вона спрямована на аналіз абстрактного мислення, його форм, особливостей, також досліджує зв’язок мислення з мовою. Вона відіграє важливу роль у формуванні аналітичних здібностей, раціональності та усвідомленого ставлення до дійсності, дозволяє засвоїти та випрацювати звичку перевіряти умовиводи, помічати помилки та у міркуваннях та усувати їх. Саме тому логіка має велике значення для формування професійних рис у працівників медичної сфери.  Мова йде проте, що для лікарів є дуже важливим вміння критично мислити, помічати помилки в своїх міркуваннях та міркуваннях інших, знаходити шляхи усунення логічних помилок, вміння правильно визначати поняття (як відомо в медицині, як і в інших галузях, існує достатня кількість не до кінці ясних чи чітких понять, наприклад, «життя», «здоров’я», «смерть», «помирання», «хвороба», «норма» та ін.), поділ поняття та будувати класифікацію і т.д. Вивчення логіки дає змогу усвідомити  закони мислення, а не лише інтуїтивно їх відчувати, як це відбувається на рівні буденного сприйняття дійсності. Логіка це не лише теоретичне, але й практичне знання, яке може стани гарною основою для вивчення курсу риторики чи теорії аргументації а також дає змогу отримати навички комунікації. Окрім цього логічне знання нерозривно пов'язано з формуванням культури мислення, яка є підґрунтям духовної культури, світогляду будь-якої освіченої людини, а особливо майбутнього лікаря.

Предметом вивчення навчальної дисципліни є форми, схеми та закони абстрактного мислення. Логіка розглядає формальний, структурний вимір міркувань людей, вивчає способи отримання нового знання у будь-якій галузі людської діяльності, незалежно від змісту чи тематики дослідження. Будучи особливою наукою про мислення, логіка є частиною інтелектуального становлення людини, адже бере участь у формування її культури мислення, як професійної так і особистісної.

Міждисциплінарні зв’язки: логіка як дисципліни пов’язана зі знаннями філософських та інших гуманітарних  дисциплін, зокрема, філософією, політологією, вибірковими дисциплінами «Етика», «Філософія медицини», «Теорія пізнання та медицина», мовними дисциплінами: «Іноземна мова», «Українська мова (за професійним спрямуванням)», «Латинська мова та медична термінологія».   Крім того, слід враховувати, що логіка є методологічною основою пізнавальної діяльності в будь-якій галузі, тому вивчення цієї дисципліни має важливе значення у забезпеченні природничо-наукової та професійної підготовки майбутніх лікарів та інших працівників системи охорони здоров’я України.