Дисципліна "Філософія науки" є традиційною (неодмінною) складовою сучасної університетської освіти. Наразі наука є не лише джерелом та грунтом ефективної діяльності і комфорту людини, але й предметом постійних дискусій, у яких формується актуальне розуміння світу людністю, відповідний світогляд з установками критичності, тверезості, раціональності, виваженості, а також толерантності до інших позицій та водночас вміння виокремлювати хибні, з позицій наукової парадигми, погляди на світ, що передбачає проведення лінії демаркації між, з одного боку, науковим знанням, а з другого боку, між паранаукою, квазінаукою та прихованим шарлатанством. Вивчення цього курсу за вибором має стати однією з важливих ланок підготовки майбутніх лікарів в дискурсі розвитку їхнього критичного мислення.
Предметом вивчення навчальної дисципліни є світголядні, природні, історичні, логічні, соціальні, персональні засади науково-дослідної діяльності. Також – вміння жити і адекватно оцінювати інформацію у плюральному світі, де перетинаються різноманітні форми знання та світоглядів.
Міждисциплінарні зв’язки: історія різних наук: фізики, біології зокрема, історія культури, соціологія, релігієзнавство, біоетика, культурологія, етика.
