Курс дисципліни за вибором присвячений гносеології, що історично уявляє собою найбільш абстрактний рівень самоусвідомлення науки та пізнавальної діяльності взагалі. Курс покликаний стати інтегратором множини дисциплін професійної і спеціальної підготовки студентів. Філософська рефлексія механізмів та специфіки продукування сучасного наукового та науково-практичного знання, зокрема, знання фармацевтичного, медичного та медико-профілактичного характеру, є необхідною складовою успішної фахової діяльності майбутнього магістра.
Курс дисципліни «Теорія пізнання та медицина»:
- Сприяє формуванню основ теоретичного мислення спеціаліста;
- Формує навички застосування філософсько-наукової методології в інтеграції дисциплін професійної підготовки;
- Націлений на формування базисних аксіологічних та світоглядних настанов фахової діяльності майбутнього фахівця.
Предметом вивчення навчальної дисципліни є феномен пізнавальної діяльності людини, зокрема, специфіка та форми наукової діяльності у її зв’язках з практичною діяльністю фармацевта, медичного працівника.
Міждисциплінарні зв’язки: вивчення дисципліни пов’язане зі знаннями філософських та гуманітарних дисциплін 1-2 курсів навчання, особливо з філософією, логікою, біоетикою, етикою, естетикою тощо, та предметно інтегрується з ними.
1. Мета та завдання навчальної дисципліни:
1.1. Метою викладання навчальної дисципліни за вибором «Теорія пізнання та медицина» є світоглядно-методологічна підготовка студентів-медиків, становлення в них принципів теоретичного мислення як основи майбутньої науково-дослідної діяльності, формування свідомих аксіологічних настанов у практичній та науковій роботі.
1.2. Основним завданням вивчення дисципліни за вибором «Теорія пізнання та медицина» є навчити студентів самостійно орієнтуватись у різноманітті філософсько-методологічних напрямків, течій і шкіл; сформувати вміння співвідносити гносеологічні ідеї та теорії з практикою та методологією фахової діяльності; створити теоретичний базис до формування усталеного зацікавлення студентів проблематикою філософії медицини; сформувати гносеологічні основи для розвитку у студентів системного бачення соціальної природи проблематики охорони здоров’я.
